Akdeniz Ateşi Nedir ?

Akdeniz Ateşi Belirtileri

Akdeniz Ateşi Tedavi Yöntemleri

Akdeniz Ateşi Nasıl Teşhis Edilir

Akdeniz Ateşi Neden Oluşur?

Akdeniz Ateşi Kimlerde Görülür



Akdeniz Ateşi Belirtileri



Haftada bir kez ya da ayda birkaç defa ataklar şeklinde görülür. Atak süresi 72 saate kadar çıkabilir. Bu ataklar sırasında bazı bulgular ortaya çıkar:

Karın ağrısı; Çok şiddetli olabilir. Göbek bölgesinde ortaya çıkar. Hasta kımıldayamaz. Sebebi karın içindeki bağırsak gibi organları örten zarın iltihaplanmasıdır. apandisit ile çok sık karışıtırılır. Ameliyat yapılır. Aslında zararı var denemez. Çünkü AAA apandisite neden olabilir.

Akdeniz Ateşi Belirtileri

Ateş; Adından da anlaşılacağı gibi ateşe neden olur. Hafif ateş yüksekliğinden 40 dereceye kadar yükselen ateş olabilir. Kontrol edilmezse hasta havale geçirebilir.

Eklem ağrıları; Dizde ve ayak bileklerinde ağrı mevcuttur. Bu ağrıyan yerlerde kızarma ve şişlik ortaya çıkar. Göğüs bölgesindeki ağrının sebebi ise akciğerdeki şişlik ve iltihaplanmadır. Hasta nefes alıp verirken ağrının arttığını ve batma şeklinde bir ağrı olduğunu belirtir. Bunların dışında birçok hastalığın belirtisi olan bulantı, kusma gibi bulgular da vardır







Akdeniz Ateşi Belirtileri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

8 Yorum Yapılmış "Akdeniz Ateşi Belirtileri"

EMRE

tahlikeli bir hastalıktır lütfen dikatli olun bu hastalığa yakalanmayın

25.04.2014

tolga uras

akdenız ateşinin kesın bır tedavisi falan yok mu?

18.03.2014

burhan

Ben yaklaşık olarak 15 sene bu şiddetli ağrıları çektim.Babamda ve üç kardeşimde bu ağrılar vardı.Bir türlü teşhis konulmadı.en son apandisit dediler ve apandisit ameliyatı olduktan sonra tamamen iyileştim.şimdide küçük kardeşime akdeniz ateşi teşhisi konuldu benim hastalığımda aynı idi,Allaha çok şükür iyileştim. Bence apandisitin alınmasıyla iyileşebilir.

14.08.2013

SONSUZ_NUR

EVET ASYA OLABILIR BI TEST YAPDIR HEMEN BENIMDE AYAK BILEKLERIMLE COK AGRILARIM VAR SUAN OKADAR AGRIOKI ANLATAMAM BACAKLARIMDA DA BAZI BÖLGELERINDE KIZARIKLAR OLUSUYO ICDEN YARA GIBI ACIO DISDAN GÖRÜNMESE BILE ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN INS

17.07.2013

serkan

ben ve oğlum fmf yağni akdeniz ateşi hastasıyız bende belirtiler önce çok üşüyorum titriyorum hava sıcak dahi olsa ve sırtımda 2 omuzumun arasında bıçak saplatıyorlarmış gibi ağrılar oluyor nefes alamıyorum sonra ateşleniyorum bunlar az üşütünce yada kolsişine ilaca ara verince eklem ağrıları kızarıklık şişlik oluyor nöbet geçirince çok ama çok şiddetli karın ağrı tutuyor hastaneye gidip serun bağlayıncaya kadar kesilmiyor rabbim kimseye göstermesin benim 15 yıldır var

16.04.2013

emsal

bende her ay sır sag veya sol tarafımda omzumun arka tarafında cok sıddetlı agrı oluyor. nefes alınca sankı bıcak batıyor. acaba akdenız atesı olabılırmı lutfen cevp yazın

26.02.2013

melahat kahraman

kızıma genetik olarak geçme olasılığı yüzde kaç olabilir benim anne tarafından teşekkürler

03.02.2013

Admin

Akdeniz Ateşi Belirtileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Akdeniz Ateşi Belirtileri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#



Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Akdeniz Ateşi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014